Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Hodinky

Jak vybrat hodinky?

Hodinky vybírejte zejména podle účelu použití. Promyslete také, jaké funkce budete u hodinek požadovat a jakou značku budete preferovat.

Rychlé odkazy:

Dětské hodinky
Dámské titanové hodinky
Pánské kombinované hodinky
Odkazy na hodinky osvědčených značek: Casio, Festina, Swatch, Tissot


Z jakého materiálu si mám vybrat řemínek hodinek?

Kůže (hovězí, vepřová, telecí..) je nejčastěji používaná. Nerezová ocel (stainless steel), je kvalitní, nekorodující kov, nevýhodou je větší hmotnost. Plast je lehký, křehký, antialergenní materiál, vhodný pro sportovní použití.

 

Mám zvolit safírové nebo minerální sklo na hodinkách?

Safírové sklo má velmi vysokou tvrdost, hodinky tedy ochrání. Minerální sklo (sklo s vysokou tvrdostí) by mělo být považováno jako standard. Z důvodu zvýšení odolnosti mají minerální skla často povrchovou úpravu proti poškrábání.

 

Mohu se s hodinkami, na kterých je uvedena vodotěsnost 50 m potápět?

Hodnota 50 m u většiny značek odpovídá 5ATM. Takto označené hodinky jsou odolné pouze vůči sprchování nebo mytí rukou, pro potápění jsou tedy naprosto nevhodné.

 

Jaký je rozdíl mezi baterií a solárním napájením?

U Quartzových strojků práci vykonává elektromotorek posouvající ručičky. Energii dodává strojku baterie. Solární panely zabudované pod ciferníkem doplňují energii pro zasazený vysokokapacitní kondenzátor.

 

Jak dlouho mi vydrží hodinky napájené pomocí natahování?

Strojek pohání natažená pružina svým postupným rozbalováním. Natahováním přes korunku se pružina svinuje. Běžné hodinky vydrží jeden až dva dny, ty nejkvalitnější hodinky až dva týdny.

 

Jak fungují hodinky ovládané signálem?

Mikroprocesor uvnitř hodin zpracuje zachycený signál, vyhodnotí ho a nastaví přesný čas. Díky této funkci budou vaše hodiny vždy 100% přesné s maximální odchylkou 1 sec. za jeden milión let.  Radiový signál vám také zaručuje automatické přednastavení času z letního na zimní a naopak.

 

 

Vybrat Hodinky podle parametrů

 

 

Porovnat hodinky